5 nejchytřejších tipů a triků pro uklízení

Clanek uvodni.jpg
Přečtěte si TOP 5 nejchytřejších rad, které vám pomohou s domácím úklidem.

Připravili jsme pro vás pět nejchytřejších jednoduchých rad a triků, které Vám pomohou při úklidu a ušetří vám čas, námahu i peníze. Váš dům, byt nebo pokoj je místo, v kterém trávíte valnou většinu svého času, nemusíte ale utratit tisíce, aby vypadalo jako nové.

Houbičky na nádobí

 

1. Počkejte s vyhozením staré houbičky na nádobí

Houbičky na nádobí bychom vždy měli udržovat čisté. Po delším užívání je houbička plná bakterií a i když s ní talíř vyčistíte až se bude lesknout, jíst byste z něj nechtěli. Houbičku ale vůbec nemusíte ihned měnit za novou. Stačí ji opláchnout od povrchových nečistot, nechat oschnout a dát na 2 minuty do mikrovlné trouby. Za dvě minuty v mikrovlnce na houbičce povymírá až 99% všech bakterií a je jako nová. Pochopitelně to nejde opakovat do nekonečna a je dobré čas od času vyměnit houbičku za zcela novou, nicméně tu a tam to přijde vhod. 

2. Dejte rostlinám sprchu

Podívejte se na nějaké místo, kde jste již pár týdnů neutírali prach. Možná budete až překvapení, jak velké množství prachu se nahromadí za tak krátkou dobu. Představte si, že prach, který na onom neuklizeném místečku je ale i to, co doma každou vteřinu dýcháte. Pokojové rostliny jsou perfektní chytači prachu. Můžete si všimnout, že vaše pokojové rostiny mají na listech po delší době pořádné nánosy a proto byste na ně během úklidu neměli zapomínat. Sprcha z listů spláchne prach i škůdce a rostlince udělá opravdu dobře. Při sprchování jen dejte pozor, abyste nevyplavili hlínu z květináče. 

Oprava dřevěného nábytku

 

3. Zbavte se škrábanců na dřevěném nábytku

Když už řádný úklid, tak ať vše vypadá k světu! Snad každý se potýká s povrchovými škrábanci na jídelním či psacím stole. Nevěřili byste ale, jak moc je řešení jednoduché. Klíčem jsou dvě ingredience - olivový olej a ocet. Naplňte polovinu hrníčku olejem a dolijte octem. Mix poté promíchejte a naneste houbičkou nebo hadříkem na škrábance. Povrchové poškození laku dřeva půjde krásně překrýt. 

 

Rotační mop na vytírání4. Vytírejte chytře

Pokud patříte mezi lidi, kteří při vytírání klečí na kolenou a máchají v ruce špinavý hadr, pak je nejvyšší čas se vybavit. Moderní podlahové mopy s funkcí ždímání a máchání vám zdlouhavé vytírání značně urychlí. Nemusíte se ani bát, že s mopem nebudete schopní vytřít rohy nebo těžce dostupná místa. Více informací o nových mopech si můžete přečíct zde.

 

 

Ručníky

5. Snadné přesouvání nábytku

Jak na to... potřebujete vytřít za skříní a nemáte zrovna nikoho, kdo by vám s odsunutím těžkého nábytku pomohl. Pokoušet se přesunout nábytek bez něčí pomoci asi nebude ten nejlepší nápad. Podlaha se snadno poškrábe a v horším případě si nějak ublížíte. Stačí vám ale dva ručníky a problém je vyřešený. Ručníky složte, jeden vložte pod rohy skříně a druhý ručník vložte pod rohy na opačné straně. Skříň poté můžete jednoduše sunout s ručníky po podlaze a problém je vyřešen.